Strona Główna Strona Główna

28.12.2017
  Opodatkowanie VAT sprzedaży toreb na zakupy z tworzyw sztucznych
  W serwisie informacyjnym Ministerstwa Finansów opublikowano komunikat "Opodatkowanie VAT sprzedaży toreb na zakupy z tworzyw sztucznych", który jest związany z tym, że 1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie przepisy wprowadzające opłatę recyklingową, która będzie pobierana od lekkich toreb na zakupy z tworzywa sztucznego.
  więcej >>

28.12.2017
  Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące zmiany wykazu leków dostępnych w obrocie pozaaptecznym
  W Dzienniku Ustaw (poz. 2428) opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 grudnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych
  więcej >>

27.12.2017
  KRÓTKI URLOP NA LITWIE w terminie 14 - 17 czerwca 2018 roku
  Uprzejmie informujemy, że do 29 grudnia 2017 roku przyjmujemy deklaracje uczestnictwa w wycieczce na Litwę w terminie 14 -17 czerwca 2018 roku organizowanej przez Agencję Turystyczną "WILEJKA". Prosimy o składanie deklaracji uczestnictwa w wyjeździe z podaniem liczby osób na adres: biuroizby@oia.lodz.pl . Przedstawiamy ofertę zawierającą szczegółowy program wycieczki (do pobrania).
  więcej >>

Archiwum

Warto przeczytać \ Przegląd prasy

PDF Drukuj

27.12.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Medykamenty w kolorze tęczy

Mało istotne leki w białych opakowaniach, stosowane w chorobach przewlekłych w niebieskich, a groźne dla zdrowia w czerwonych . Albo w barwach tęczowych. Tak może być już niebawem. Zmiany zapowiada Ministerstwo Zdrowi.
więcej>>

PDF Drukuj

23.10.2017

Gazeta Wyborcza

Klauzula sumienia w aptece? Konstanty Radziwiłł na tak.

Według ministra zdrowia aptekarze mogą stosować klauzulę sumienia, bo wynika to wprost z konstytucji. - Teraz już nie tylko aptekarz, ale nawet dostawca leków może powołać się na względy moralne i odmówić zaopatrzenia - ocenia prawnik Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
więcej>>

PDF Drukuj

05.10.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Dyrektywa fałszywkowa wyzwaniem dla farmaceutów.

Aptekarzy czeka kolejna rewolucja. Nowe przepisy oznaczają spore wydatki oraz niejasność co do tego, co dotychczas wydawało się oczywiste.
więcej>>

PDF Drukuj

07.09.2017

rynekaptek.pl

Apteka "X ceny hurtowe"? Taka nazwa nie przeszła.

W maju 2014 roku przedsiębiorca posiadający aptekę chciał uzyskać zezwolenie na jej prowadzenie, stosując nazwę, która - zdaniem WIF - wprost sugerowała atrakcyjne ceny obowiązujące w aptece. Zgody nie wydał. Sprawa trafiła do sądu.
więcej>>

PDF Drukuj

29.08.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Właściciel apteki nie musi wiedzieć, że inspektor wystąpił do samorządu o opinię w jego sprawie.
Wojewódzki inspektor farmaceutyczny wystąpił o opinię do samorządu aptekarskiego w sprawie cofnięcia mi zezwolenia na prowadzenie apteki. Jako powód wskazał sprzedaż produktów leczniczych hurtowni farmaceutycznej. Nie zostałem o tym zawiadomiony, choć moim zdaniem powinienem, bo tak wynika z kodeksu postępowania administracyjnego. Czy mam rację?
więcej>>

PDF Drukuj

28.08.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Podróbki drogich leków odkryte w przepakowalni.

więcej>>

PDF Drukuj

22.08.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Nowa strategia walki z wywozem leków? Może okazać się nieskuteczna.

Zakaz jednoczesnego prowadzenia hurtowni i działalności leczniczej ma być odpowiedzią na szerzący się proceder. Zdaniem ekspertów to nie wystarczy.
więcej>>

PDF Drukuj

21.08.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Czech: Pieniądze w systemie zdrowia muszą być wydawane racjonalnie.

- Nie chcę zrobić z farmaceutów felczerów czy lekarzy bis, ale mogliby np. zmierzyć ciśnienie czy obsłużyć glukometr, udzielić profesjonalnej porady - mówi Marcin Czech.
więcej>>

PDF Drukuj

02.08.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Chcą ścigania farmaceutów za dziury w ziemi.
więcej>>

PDF Drukuj

11.07.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Szoper nie dowiezie leku z apteki.

Platforma Szopi.pl uruchomiła w internecie usługę realizacji recept w aptekach przez specjalnego pośrednika. GIF uważa, że to nielegalne, i zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.
więcej>>

AverNet